SonataAdminBundle, SonataUserBundle, FosUserBundle i piekło zależności

Przeglądając dokumentację znalazłam niesamowity bundle. Panel administracyjny od ręki. Pierwsze co pomyślałam wooow. Muszę tym się pobawić! No obowiązkowo 🙂

Pierwszym pytaniem było ale czemu tu tak po prostu mogę wejść? Czemu to nie wymaga autoryzacji. Z nieznanych mnie przyczyn i powodów autorzy postanowili dostarczyć to rozwiązanie totalnie otwarte. No ok zapewne coś się da z tym zrobić.

Odnalazłam zakładkę security i zaczynam czytać. Rozpisali się chłopaki ileż to ma możliwości i jak tu nie da się sterować uprawnieniami ale info o logowaniu nie widzę a może jestem ślepa. Kopię więc i szukam bo przecież otwartego admina tak nie zostawię i dokopałam się do SonataUserBundle. Instrukcja prosta jak budowa cepa więc chyba pójdzie gładko – pomyślałam.

Nic bardziej mylnego! Otóż mimo iż informację o tym bundlu znalazłam na oficjalnej stronie Symfony to zapomnieli dopisać, że nie współpracuje za bardzo z Symfony 3. No ale wszelkie wpisy na ten temat są sprzed wielu miesięcy więc być może coś się w temacie zmieniło – nie poddaje się.

Kopię i szukam 🙂 (powinni mnie nazwać krecik). Cały problem leży w tym, że FosUserBundle instaluje mi się w wersji 2.0.0 (w innej nie idzie) a wymagany jest dla SonataUserBundle. Z kolei ten docelowy wymaga wersji 1.3 dla FosUserBundle. Nie będę tu wymieniać epitetów pod kątem wszystkich mocy wszechświata ale byłam ZŁAAAAAAAAAA.

Znalazłam wpis na blogu, który tłumaczy jak zainstalować mniej oficjalną wersję tego bundla. Ok FosUserBundle się zainstalował i SonataUserBundle też.

Odpalamy stronę i mamy piękny error:

Bundle “ApplicationSonataUserBundle” does not exist or it is not enabled

Nosz jego… 🙂 Nic szukamy dalej.  Znalazłam solucję na stackoverflow. Hurra! strona wstała a do admina nie da się wejść. Nie powiem po takiej walce liczyłam na jakiś formularz w gratisie ale sam fakt, że przekierowało mnie do logowania cieszy oczy.

Mój mąż skwitował „Piekło zależności dopadło nawet programistów – co za czasy!”.

Czyli walczyłam cały dzień by i tak musieć stworzyć sobie formularz do logowania samodzielnie. Trochę to dziwne biorąc pod uwagę, że cały admin ma skórkę. A może jest gdzieś ten formularz a ja jeszcze o nim nie wiem? Zobaczymy 🙂

A żeby tak nie było pięknie do końca to logowanie na froncie po tych rewolucjach się popsuło 😉 Także wszystko przede mną!